AGOVIRAX (karageninas) – INOVACIJA, KEIČIANTI NUSISTOVĖJUSIUS PERŠALIMO PROFILAKTIKOS IR GYDYMO METODUS

Yra daugiau kaip 200 virusų rūšių, kurios gali sukelti ūmias kvėpavimo takų infekcijas, kitaip dar vadinamas peršalimu.

Peršalimą ir gripą sukeliantys virusai dažniausiai patenka pro nosį, prisitvirtina gleivinės paviršiuje ir užkrečia gleivinės ląsteles, kuriose jie dauginasi ir plinta. Dėl šios priežasties pasireiškia peršalimui būdingi simptomai, tokie kaip karščiavimas, sloga, kosulys, gerklės skausmas ir t.t.

Peršalimo gydymas iki šiol buvo tik simptominis – skiriami įvairūs preparatai ligos simptomams (nosies užgulimui, kosuliui, gerklės skausmui ir t.t.) malšinti. Peršalimo profilaktika apimdavo patalpų vėdinimą, rankų higieną, kontakto su sergančiais vengimą, imuniteto stiprinimą.

Agovirax veiklioji medžiaga karageninas – sulfatuotas galaktozės polimeras – pasižymi plataus spektro antivirusinėmis savybėmis, patvirtintomis klinikinėmis studijomis. Karageninas prilimpa prie viruso ir blokuoja galimybę jam prisijungti prie gleivinės ląstelės. Taip sumažinamas kvėpavimo takus pažeidžiančių virusų dauginimasis ir plitimas.

Klinikinės studijos patvirtino, kad karageninas sumažina viremiją (virusų skaičių) gleivinėse daugiau nei 90%, sutrumpina ligos trukmę, žymiai sumažina atkryčių dažnį bei peršalimo simptomų stiprumą.

Agovirax gali vartoti vaikai nuo vienerių metų ir suaugę, tame tarpe nėščiosios.